Portal i sklep ze stolarką okienną, akcesoria okienne oraz informacje, artykuły.…

Dlaczego warto wybrać okna dachowe? 

Marzeniem wielu dzieci jest zajmowanie pokoju ulokowanego na poddaszu. Podobają im się nietypowe, spadziste ściany, nietuzinkowe plany poddaszowych pokoi oraz to, że ich królestwo znajduje się na najwyższym piętrze domu. Stąd też rodziny, które zamieszkują domki jednorodzinne, często adaptują strychy specjalnie na pokoje dziecięce. To dość kosztowne, ale korzystne rozwiązanie. Dzięki niemu zyskuje się dodatkowe metry kwadratowe zdatne do zagospodarowania. Przy okazji sprawdza stan techniczny dachu, co pozwala wyłapać wszelkie usterki, i co najważniejsze, spełnia się pragnienie dziecka. Kluczową kwestią w projektowaniu tego typu pokoi jest wybór okien. Najlepszym rozwiązaniem będą Okna dachowe. Ich kształt, optymalnie dostosowujący się do bryły budynku, nie zaburza jego koncepcji wizualnej, a spore rozmiary sprawiają, że wyposażone w nie pomieszczenia są jasne i sprawiają wrażenie przestronniejszych, niż są w istocie. To szczególnie cenne w przypadku małych pokoi, które dzięki obecności okien dachowych wydają się znacznie większe, niż w rzeczywistości.

Okna wykonane z drewna i okna aluminiowe

Okna wykonywane są z bardzo różnych materiałów. W zależności od naszych potrzeb i marzeń, od naszych planów możemy zdecydować się na zakup różnych okien – różnych producentów, wykonanych z drewna, z aluminium czy innych materiałów wykorzystywanych przez producentów okien. A takich producentów jest wielu. Na rynku polskim dostępne są okna dachowe nie tylko krajowe, ale także i takie, które produkowane są za granicą i sprowadzane do naszego kraju. Nie każdy z nas wie wiele o oknach. Wiemy oczywiście, jak wyglądają i do czego służą, jednak nie zawsze potrafimy określić, które są najbardziej funkcjonalne, które są najlepsze jakościowo, które opłaca się zakupić. Nie musimy jednak znać się na oknach, by dokonać właściwego wyboru. Możemy o pomoc poprosić specjalistów – a tacy z całą pewnością są w sklepach, gdzie okna są sprzedawane. Zadaniem takich osób jest doradzenie w kwestii wyboru okien, ale także pomoc w zakupie tych właściwych. Podczas zakupu okna konieczne jest podanie wielu parametrów – dotyczących chociażby wymiarów.

Co brać pod uwagę przy wyborze okien dachowych?

Kiedy decydujemy się na budowę domu z poddaszem użytkowym, to w pewnym sensie możemy powiedzieć, ze na niektóre rozwiązania jesteśmy skazani. Z pewnością nie przeszkadzają one przyszłym właścicielom, jeśli wybierają takie a nie inne rozwiązanie. Na co więc jesteśmy skazani decydując się na domek parterowy z poddaszem użytkowym? Chociażby na konieczność zamontowania w dachu okien dachowych. Nie ma innej możliwości oświetlenia pomieszczeń na poddaszu a jest to jak najbardziej konieczne, jeśli chcemy funkcjonować w sposób prawidłowy. Kupno okien dachowych zależy od wielu czynników. Owszem największy wpływ na to ma chociażby przyszłe przeznaczenie danego pomieszczenia. W łazience nie będziemy potrzebować dużego okna, jednak w sypialni tak. Okna Fakro to idealne rozwiązanie na poddaszach, ponadto mają wiele zalet. Jednym z tych zalet jest znacznie większa prywatność niż w przypadku okien szczytowych. Podczas wybierania warto zwracać też uwagę na to jak światło w pomieszczeniu będzie dostępne, jak myć się becie okna oraz na konserwację.

Rodzaje okien dachowych – otwieranie

Budowa domu jest z pewnością inwestycją bardzo wielką, jeśli chodzi o pieniądze jak i poświęcenie czasu. W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się domy z poddaszem użytkowym. Budynek taki posiada wiele cech charakterystycznych, ale jeśli chodzi o dach, to rzucają się przede wszystkim okna dachowe. Ze względu na sposób ich otwierania, można wyróżnić wiele ich rodzajów. Zanim zaczniemy wymieniać rodzaje ich warto wiedzieć, że tego rodzaju okna cieszą się zainteresowaniem, gdyż zapewniają nam znacznie większą prywatność. Nie są to jedyne zalety okien, bo zaliczyć tutaj możemy też dostęp większej ilości światła, niż okna pionowe. Okna dachowe są zamontowane pod odpowiednim kontem, w zależności os stromości dachu. Najpopularniejszymi rodzajami okien ze względu na sposób otwierania są okna obrotowe, wysokoosiowe, uchylno-obrotowe, oraz kolankowe. Poza tymi oknami wyróżnić możemy również okna balkonowe, oraz tak zwane wyłazy dachowe. Tego rodzaju okna są znacznie silniejsze jeśli chodzi o konstrukcję.

Propozycje cenowe okien dachowych

Propozycje cenowe to nic innego jak oferta sklepów z oknami dachowymi dla klienta. Zazwyczaj jest to cena którą można w każdej chwili negocjować. Wiele zależy od tego, kim jest klient i jak często dokonuje zakupów okien. Wiadome jest że ci którzy się budują potrzebują większej ich ilości. Dlatego mogą liczyć na rabaty, promocje czy zniżki. Jeśli firma okien dachowych dobrze prosperuje to te ceny mogą być naprawdę atrakcyjne. Obecnie Okna dachowe kosztują kilkaset złotych za jedno okno dlatego każdy musi sam przekalkulować za ile może je kupić. Wiele osób idzie inną drogą i bierze na okna kredyty. W ten sposób mogą nawet kupić ich w zapasie po to aby móc je wymienić w razie potrzeby. Wiele cen można także zobaczyć w katalogach cenowych danej firmy okiennej. Najtańsze są one jesienią i zimą kiedy klientów jest mniej. Natomiast wzrastają w momencie sezonu który zaczyna się już wiosną. Zagraniczne okna są o wiele droższe niż krajowe ponieważ dochodzi tutaj koszt produkcji i transportu który musi być opłacony.

Nowoczesne okna dachowe

Kupowanie okien jest jednym z tych elementów, na które musimy być w pełni gotowi kiedy budujemy dom. Nie zawsze wybór jest oczywisty. Nie zawsze uda nam się go dokonać bardzo szybko. W chwili kiedy mamy się na to zdecydować powinniśmy zastanowić się nad tym jakie elementy okien są dla nas najbardziej istotne. Zalety i wady okien są bardzo różne, dlatego dokonanie odpowiedniego wyboru jest kwestią kluczową. Okna nie tylko mogą być drewniane czy plastikowe. Można wybierać miedzy tymi mniej lub bardziej szczelnymi, jak i zawierającymi mniej lub więcej ołowiu. Okna dachowe pozwalają na wprowadzenie o wiele więcej światła do przestrzeni pod dachem naszego domu, takie ożywienie poddasza to bardzo dobra decyzja. Wysokiej jakości okna dachowe pozwalają na rozświetlenie przestrzeni, na dodanie im specjalistycznego uroku. Nowoczesna okna dachowe świetnie się przy tym sprawdzają. Nowoczesne Okna dachowe nie zacinają się, nie sprawiają nam problemów i bardzo długo potrafią być powodem do pełnego zadowolenia.

Zalety okien drewnianych

Osoby, które decydują się na budowę domu, to z pewnością podczas procesu tego stają przed różnymi dylematami. Niektóre z nich są łatwiejsze do podjęcia inne zaś trudniejsze. Jedno jest pewne, wybór okien dachowych nie należy do najłatwiejszych zadań. Owszem nie zawsze konieczny będzie wybór takich okien. A więc kiedy podejmować będziemy tą decyzję? Wtedy kiedy zdecydujemy się na budowę domu parterowego z poddaszem użytkowym. Istnieje wiele rodzajów okien dachowych, i każde z nich posiadają swoje odpowiednie zalety. Okna dachowe nazywane są inaczej oknami połaciowymi, i jak najbardziej posiadają wiele zalet. Są one nie tylko wbudowane w płaszczyznę dachu, ale również dzięki nim możliwe jest oświetlenie pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Okna dachowe to idealne rozwiązanie które idealnie nadaje się na wmontowanie w poddasze. Jest to również bardzo praktyczne rozwiązanie jeśli chodzi o doświetlenie na klatkach schodowych. Okna dachowe są odporne jak również i wytrzymałe, z tego względu dużo osób się na nie decyduje.

Okna dachowe o sposobie otwierania uchylno-obrotowym

Współczesne podejście do rozwiązań technicznych i konieczność wykorzystania każdego fragmentu przestrzeni skłoniła producentów okien dachowych do stworzenia nowoczesnego sposobu ich otwierania. Otwieranie okna do wewnątrz wymaga przestrzeni, aby skrzydło miało gdzie powędrować. Natomiast Okna dachowe otwierane w sposób uchylno-obrotowy to zupełnie nowe rozwiązanie, które już przyjęło się i jest stosowane w wielu polskich domach jednorodzinnych. Oprócz całkowitego otwarcia okna mamy możliwość częściowego jego uchylenia, wprowadzając na poddasze świeże powietrze, ale zatrzymując na przykład padający deszcz. Profil i kąt nachylenia okna nie pozwala na jego dostanie się do środka, możemy być pewni, że żadna woda nie będzie stanowiła problemu. Podobnie jest ze śniegiem, sposób uchylania okna dachowego pozwala na wymianę powietrza w pomieszczeniu na poddaszu za równo w lecie jak i w zimie. Dzięki temu nie musimy już zastanawiać się czy warto instalować stropowe okna w nowo zagospodarowywanych pomieszczeniach.

Okno na świat, okno na lepszy świat

Często okna w naszych domach ukazują nam brudne ulice, albo kolejne bloki. Widok, jakich wiele widok, na jaki mało, kto zwraca uwagę. Nikomu nie chce się jakoś specjalnie zastanawiać czy nad tym czy lepiej byłoby patrzeć na las, czy na sąsiada na balkonie. Cóż współczesne budownictwo niezbyt się przejmuje tym, co widać za oknem. Jednak są okna na poddaszach, które pokazuję całkiem inny świat, a dokładniej pokazują niebo. Okna dachowe to możliwość przeniesienia się w inny wymiar, zwłaszcza w gwieździstą noc. Kiedy już dość mamy wielkomiejskich odgłosów i niezbyt kuszących widoków za oknem to warto położyć się na łóżku i wpatrywać w niebo. Mając okno dachowe powinniśmy dobrze rozstawić łóżka i pomyśleć o odpowiednich roletach, żeby słońce nas nie budziło. Okna dachowe to bardzo ciekawa sprawa. To poza możliwością oglądania gwiazd, również możliwość wyjścia na dach o ile ten nie jest zbyt stromy. Dobrze dbać o takie okna i pamiętać, żeby nie zostawiać ich otwartych na całe dnie, kiedy wychodzimy z domu. Dlaczego? Otóż niespodziewana ulewa może nam zrobić sporo szkód.


 
słowa kluczowe: okna dachowe

Zobacz produkty:

Okno obrotowe FTS-V U2 (z nawiewnikiem… (FAKRO) - Okno obrotowe FTS-V U2 (z nawiewnikiem V10), STANDARD 55x78, 55x98, 66x98, 66x118,78x98, 78x118, 78x140, 94x118, 94x140, 114x118, 114x140, 134x98, 78x160 cm (szt.)— okna wyposażone są w szyby termoizolacyjne jednokomorowe o współczynniku Uszyby=1,0 W/m2K (wg EN 674), — wykonane z drewna sosnowego impregnowanego… - cena 565.9PLN
Więcej >>
Okno obrotowe FTP-V U3 - FAKRO (z nawiewnikiem… (FAKRO) - Okno obrotowe FTP-V U3 - FAKRO (z nawiewnikiem V40P) 55x78, 55x98, 66x98, 66x118,78x98, 78x118, 78x140, 94x118, 94x140, 114x118, 114x140, 134x98, 78x160 cm (szt)— okna wyposażone są w szyby termoizolacyjne jednokomorowe o współczynniku Uszyby=1,0 W/m2K (wg EN 674), — wykonane z drewna sosnowego impregnowanego… - cena 809.0PLN
Więcej >>
Okno obrotowe FTU-V U3 (z nawiewnikiem… (FAKRO) - Okno obrotowe FTU-V U3 (z nawiewnikiem V40P, podwyższona odporność na wilgoć 55x78, 55x98, 66x98, 66x118,78x98, 78x118, 78x140, 94x118, 94x140, 114x118, 114x140, 134x98, 78x160cm (szt)— okno wyposażone jest w szyby termoizolacyjne jednokomorowe o współczynniku Uszyby=1,0 W/m2K (wg EN 674), — wykonane z drewna sosnowego impregnowanego… - cena 927.0PLN
Więcej >>
Okno obrotowe FTP-V U3 ELECTRO Z-Wave… (FAKRO) - Okno obrotowe FTP-V U3 ELECTRO Z-Wave (z nawiewnikiem V40P, sterowanie elektryczne ) 55x78, 55x98, 66x98, 66x118,78x98, 78x118, 78x140, 94x118, 94x140, 114x118, 114x140, 134x98, 78x160 cm (szt)-fabrycznie wyposażone w urządzenia umożliwiające jego zdalne otwieranie i zamykanie oraz sterowanie dodatkami za pomocą pilota -wyposażone w czujnik… - cena 1942.0PLN
Więcej >>
Okno obrotowe PTP-V U3 z nawiewnikiem… (FAKRO) - Okno obrotowe PTP-V U3 z nawiewnikiem V35 55x78, 55x98, 66x98, 66x118,78x98, 78x118, 78x140, 94x118, 94x140, 114x118, 114x140 cm (aluminiowo-tworzywowe).Okno PTP-V to okno dachowe o konstrukcji alumniniowo-tworzywowej. Idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach na poddaszu, w których panuje… - cena 755.0PLN
Więcej >>
Okno obrotowe GZL VELUX z szybą energooszczędną,… (VELUX) - Okno obrotowe GZL VELUX z szybą energooszczędną, hartowaną 55x78, 66x118, 66x140, 78x98, 78x118, 78x140, 78x160, 94x140, 114x140 cm. (szt.)Okno obrotowe wykonane z drewna sosnowego klejonego warstwowo, impregnowanego , lakierowanego.W górnej części skrzydła moduł wentylacyjny . W przypadku… - cena 580.64PLN
Więcej >>
Okno obrotowe VELUX GGL 3073 z szybą… (VELUX) - Okno obrotowe VELUX GGL 3073 z szybą energooszczędną hartowaną 55x78, 66x118, 66x140, 78x98, 78x118, 78x140, 78x160, 94x140, 114x140 cm (szt.)Okno obrotowe z naturalnej sosny klejonej warstwowo , dwukrotnie lakierowane . W górnej części okna uchwyt otwierający z klapą wentylacyjną i filtrem… - cena 817.0PLN
Więcej >>
Okno obrotowe do poddaszy VELUX z szybą… (VELUX) - Okno obrotowe do poddaszy VELUX z szybą bezpieczną GGL 3037 55x78, 66x118, 66x140, 78x98, 78x1118, 78x140, 78x160, 94x140, 114x140 cm. (1szt).Okno obrotowe z naturalnej sosny klejonej warstwowo , dwukrotnie lakierowane . W górnej części okna uchwyt otwierający z klapą wentylacyjną i filtrem… - cena 817.0PLN
Więcej >>
Artykuły:
Okna dachowe to dobre rozwiązanie
  Przy doborze okien znajdujących się na poddaszu musimy rozważyć wszelkie możliwości dotyczące ich montażu. Przede wszystkim musimy wiedzieć ile okien będziemy w danym pomieszczeniu montować. Ich budowa i kształt pozwalają na umieszczanie wielu otworów obok siebie. Trzeba również zadecydować o ich wielkości. Tu z…
Czytaj całość >>
Okna dachowe jako idealne rozwiązanie
Budownictwo związane jest z wieloma kwestiami. Również budowa domu to szereg podejmowanych przez nas decyzji. Związane są one nie tylko z wyborem projektu, czy technologii, ale również musimy wybrać odpowiednie okna, drzwi, materiały wykończeniowe. Wszystko to pochłania sporo czasu. Tutaj chcemy zwrócić uwagę, że wśród…
Czytaj całość >>

Okna-dachowe/pricelow/" title="Okna dachowe">Okna dachowe

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 31

Okna-obrotowe-ROTO/pricelow/" title="Okna obrotowe ROTO">Okna obrotowe ROTO

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 31

Okna-obrotowe-FAKRO/pricelow/" title="Okna obrotowe FAKRO">Okna obrotowe FAKRO

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 31

Okna-obrotowe-VELUX/pricelow/" title="Okna obrotowe VELUX">Okna obrotowe VELUX

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 31

Okna-PCV/pricelow/" title="Okna PCV">Okna PCV

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Non-static method Core::delete_pl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context

Filename: views/sidebar.php

Line Number: 31

Okna-piwniczne/pricelow/" title="Okna piwniczne">Okna piwniczne

FAKRO
VELUX
OMAN
KRONMAT
DOBROPLAST

Artykuły

Stolarka – elementy drewniane na wymiar
Nietypowe kształty okien
Okna dachowe to dobre rozwiązanie
Dlaczego warto wybrać okna dachowe?

Informacje o produktach

Okna dachowe jako idealne rozwiązanie
Rodzaje okien dachowych - wprowadzenie

Różne

Sposoby otwierania okien dachowych
Profesjonalne wykańczanie wnętrz domów
Pokój dziecinny na poddaszu
Widok z okien dachowych